„Panta rhei“ – już drugi tydzień warsztatowy w tym roku!

W dniach 06.-12.04.2014 odbył się już drugi tydzień warsztatowy w tym roku, w którym wzięło udział 58 uczniów i uczennic z Gimnazjów z Seifhennersdorfu, Rumburka i Bolkowa. W Domu Trzech Kultur – Parada – w Niedamirowie tworzyli filmowcy i artyści sztuki akcji a w Großhennersdorfie tekściarze, muzycy i młodzi aktorzy teatralni.

Zajmowali się oni tematem „Panta rhei“. Poniżej kilka impresji z Großhennersdorfu:

Tekst:

„Od miłości do nienawiści, od nienawiści do miłości, chodzi o życie i śmierć.” Mamy już główny wątek tej historii, uczestnicy chcą coś powiedzieć…Ashley kocha Alana, chodzi o pieniądze, pojawia się wątek narkotykowy, czy wszystko zakończy się Happy Endem? Dokąd zaprowadzi nas ta historyjka? Panta rhei, wszystko płynie…

Teatr:

Emocje zostaną po prostu wykrzyczane. Porozrzucamy wszystko po scenie, aby dać upust agresji i nagle leżą oni w swoich ramionach i panuje cisza. Ponieważ jedno jest pewne, nieważne czy tego chcemy czy nie, zmiany nastąpią i nie można będzie ich zatrzymać.

Muzyka:

W męczarniach oczekiwania uzewnętrzniły się najgłębsze myśli i ponownie powstały wspaniałe piosenki popowe, które z zachwytem skomponowali uczestnicy warsztatu. Powstał również 6 minutowy surrealistyczny Performance z orkiestrą odgłosów, gitarami popowymi, chorałami i kaczkami, który w eksperymentalny sposób porusza temat „Panta rhei“ i wykracza poza ramy muzycznych możliwości.

W piątek, 11. 04. 2014, o godz. 20:00, w centrum spotkań w Großhennersdorfie odbędą się na scenie: najpierw koncert młodych muzyków,
następnie performance warsztatu tekstowego a na zakończenie inscenizacja teatralna – Panta rhei.

Wstęp wolny!

Cieszymy się na Wasze przybycie!

12. dubna 2014

zur Aktuell-Übersicht